| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 10 mΩ |
| Inductance | 1.5 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 15 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Magnetic |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19565
Ext.Price$0.19565
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19565 | $0.19565 |
| 10 | $0.17292 | $1.72920 |
| 50 | $0.15283 | $7.64150 |
| 100 | $0.12862 | $12.86200 |
| 500 | $0.10825 | $54.12500 |
| 1000 | $0.10280 | $102.80000 |
| 3000 | $0.09762 | $292.86000 |
| 5000 | $0.09271 | $463.55000 |
